Disidenti
Sport

Lajmi i hidhur për Kosovën, një tjetër yll mungon ndaj Suedisë

0Shares

Kombëtarja e Kosovës ka marr një lajm të hidhur para ndeshjes së nesërme kundër Suedisë.

Ylli i “Dardanëve”, Valon Berisha është i lënduar dhe nuk do të mund të paraqitet për ndeshjen e nesërme.

Lajmin e ka bërë të ditur Federata e Futbollit të Kosovës.

“Mesfushori Valon Berisha pas një lëndimi do të mungojë në ndeshjen e nesërme kundër Suedisë në kuadër të kualifikimeve për Botërorin “Katari 2022”. Ndërkohë, stafi mjekësor i Kombëtares është duke e bërë të pamundurën që Valon Berisha të riaftësohet me kohë për ndeshjen kundër Spanjës më 31 mars”, thuhet në komunikatën e FFK-së.

Fikret Shatri me ‘Djemtë e Bjeshkës’ debutojnë në Superligë: Kemi ëndrra dhe qëllime, Istogu në hartën e basketbollit të Kosovës

Disidenti.net

UEFA merr vendim për incidentin në ndeshjen Rumani – Kosovë, ky është dënimi

Disidenti.net

Dalin në shitje biletat për ndeshjen ndaj Çekisë, interesimi i jashtëzakonshëm bllokon faqen e federatës

Disidenti.net
Disidenti

Lajmi i hidhur për Kosovën, një tjetër yll mungon ndaj Suedisë