Disidenti
Lajme

LAJMI I FUNDIT: Vetëvendosje pranon kërkesën e Abdixhikut për t’u takuar të premtën

0Shares

Lëvizja Vetëvendosje ka pranuar takimin me kryetarin e ri të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku.
Burime të Raporto.org brenda Vetëvendosjes, kanë thënë se takimi do zhvillohet të premten, ashtu siç edhe tha vet kryetari Abdixhiku.

Ky takim ishte thirrur nga Albin Kurtit dhe Vjosa Osmani sot, por u refuzua nga Abdixhiku, I cili teksa bëri homazhe tek varri i presidentit Ibrahim Rugova, tha se ky takim duhet të realizohet të premtën.

“Kam me ta bo ma zi se atij që u vra”/ Burri raporton në Polici se ish gruaja e ka rrahur dhe e ka kërcënuar

Disidenti.net

Ndërron jetë nëna e Edmond Lajqit, një ditë pasi djali i saj vrau bashkëshorten

Disidenti.net

Ekskluzive: Shteti vendos të krijojë Task Forcë për rastet e dhunës ndaj grave

Disidenti.net