Disidenti
Sport

Lajm i bujshëm për fansat e boksit: Joshua konfirmon meçin kundër Wilder – ja kur pritet të zhvillohet

Anthony Joshua ka konfirmuar se do të ndeshet me Deontay Wilder në dhjetor.

Promotori i Joshuas, Eddie Hearn fluturoi në Arabinë Saudite këtë javë për të zhvilluar diskutime në lidhje me një luftë të mundshme.

Në një video, Joshua u pyet nëse ai do të luftojë Wilderin dhe u përgjigj: “Kjo është ajo që po ndodh, ju e dini se çfarë po ndodh”.

Joshua mundi Jermaine Franklin në fillim të këtij muaji për t’u rikthyer në rrugët e fitoreve pas dy humbjeve të tij ndaj Oleksandr Usyk.

Wilder e përshkroi mundësinë e përballjes me Joshua-n si një ‘luftë ëndrrash’.

Ai i tha iFL TV: “Ne kemi shumë opsione të ndryshme tani në këtë moment në kohë. Joshua, të gjithë”.

“Unë mendoj se shumë njerëz do të kenë atë luftë të ëndrrave që të gjithë duan ta shohin”.

Lufta më e fundit e Wilder e pa atë të mposht Robert Helenius në tetorin vitit të kaluar. Para kësaj ai pësoi dy humbje ndaj Tyson Fury.

Fury gjithashtu mund të përballet me Usyk pasi bisedimet për një luftë të mundshme mes tyre në prill dështuan. /Klankosova.tv.

Tifozi 100 vjeçar: Do ta jepja edhe pensionin tim që Interi ta eliminojë Milanin

Disidenti.net

“Kombëtaren e dua pa futbollistët nga Kosova”, tifozi i Tiranës befason me deklaratën: S’japin 100%

Disidenti.net

Me plis në kokë, boksieri shqiptar i pa ndalshëm në Gjermani

Disidenti.net
Disidenti

Lajm i bujshëm për fansat e boksit: Joshua konfirmon meçin kundër Wilder – ja kur pritet të zhvillohet