Disidenti
Lajme

Ky është parashikimi i motit për dy ditët e ardhshme

0Shares

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se nesër do të mbajë mot kryesisht i vranët, kurse të shtunën parashihen të ketë reshje shiu dhe vende-vende kushte për reshje bore.

Po ashtu, është bërë e ditur se temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -2 deri 3 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 2-10 gradë celsius.

Kurse, gjatë dy ditëve të ardhshme do të fryjë erë e lehtë kryesisht nga verilindje 1-5 m/s.

Fondacioni Golden Eagle bën thirrje për krijimin e fondit për Policinë e Kosovës, ndanë 30,000 euro

Disidenti.net

Mirena: Afrim Bunjaku, që sot ra në detyrë, shteti nuk i ka garantuar as sigurim shëndetësor, as sigurim jetësor, e Qeveria ua ka hequr edhe shtesat për rrezikshmëri në punë

Disidenti.net

“Ma shpejt se t’i jepi 2-3 shuplaka”/ I riu në Prishtinë kapet me Policinë pasi e gjobitën për shkelje në trafik

Disidenti.net
Disidenti

Ky është parashikimi i motit për dy ditët e ardhshme