Disidenti
Lajme

Ky është moti për 5 ditë

0Shares
Moti për ditën e nesërme parashihet të jetë i ngrohtë, ndërsa nga e marta pritet rënie e temperaturave dhe reshje shiu. 

 

Prishtina Weather njofton se e hëna e 12 prillitpritet jetë me mot ngrohtë, ndërsa e marta me ulje temperaturash dhe reshje shiu. 

Temperaturat minimale pritet shënojnë nga6 gradë celsius, ndërsa maksimalet 7-10 gradëcelsius, përcjell Demokracia.com.

Njoftimi i plotë i Prishtina Weather: 

Java fillon me mot të ngrohtë.  Nga e marta pritet përkeqësim i motit me rënie të temperaturave dhe me të reshura shiu.  Reshje bore parashihen më shumë në zona kodrinoro-malore. 

11.04.2021 – Java në vijim do të filloj me kushtet që po mbretërojnë ditëve të fundit, me mot më të ngrohtë, kryesisht me diell e herë herë me vransira kalimtare, derisa temperaturat rriten deri në 20C ditën e hënë. 

Mirëpo nga dita e martë parashihet përkeqësim i motit, me periudha të të reshurave në ditët e ardhshme.  Edhe temperaturat pësojnë një rënie të ndjeshme nën vlera mesatare, e mundësi për reshje bore mbeten kryesisht në vise kodrinoro-malore.  Ditën e martë reshjet do të jenë të shoqëruara edhe me bubullima.  Ditën e premte mbetet mot kryesisht me vransira, por pa gjasa për të reshura. 

Cilësia e ajrit në përgjithësi mbetet në vlera mesatare dhe të pranueshme në dy ditët e ardhshme.  Ditën e hënë e të martë mbi vendin tonë priten depërtime edhe të koncentrimit të pluhurit saharian, që herë-herë rrit koncentrimin e ndotësve ajror e indeksi kalon edhe në vlera të dobëta.  Ditën e mërkurë parashihet qarkullim më i mirë ajror, që do të ndikojë në përmirësimin e cilësisë së ajrit, e indeksi zbret edhe në vlera të pranueshme. 

12.04 – Ngrohtë, kryesisht me diell. Pasdite dhe në mbrëmje me vransira kalimtare. 

13.04 – Më freskët, kryesisht me vransira, e kohëpaskohe me reshje të dobëta shiu, që vende-vende ka gjasa të shoqërohen edhe me bubullima. 

14.04 – Ftohtë, kryesisht vranët dhe me reshje të dobëta shiu kohëpaskohe.  Në vise kodrinoro-malore edhe reshje bore. 

15.04 – Mbetet ftohtë, kryesisht me vransira dhe herë herë me reshje të dobëta shiu, e në vise kodrinoro-malore me borë. 

16.04 – Kryesisht me vransira, por pa mundësi për të reshura.  Ditën do të ketë edhe intervale me diell. 

Temperaturat nga dita e martë pësojnë rënie, minimalet nga 6C, deri ditën e premte zbresin edhe në 0C.  Maksimalet të hënën rriten në 20C, e më pas pësojnë rënie dhe luhaten nga 7C deri 10C. 

Do të fryjë erë e lehtë dhe mesatare nga jugperëndimi 3-8m/s, nga dita e mërkurë nga verilindja 4-10m/s. 

Shtypja atmosferike deri të martën me tendencë të rënies përreth vlerave normale, më pas në rritje./Demokracia/

I arrestuar për kanosje ndaj kryeministrit Kurti, rapsodi i njohur publikon këngë në përkrahje të Faton Hajrizit

Disidenti.net

Arrestohet kreu shqiptar i grupit kriminal “Dreshaj” në Mal të Zi

Disidenti.net

“S’mundesh në çdo përgjigje ta mashtrosh opinionin”/ Hoti akuzon Muratin se po mashtron qytetarët me shifra

Disidenti.net