Disidenti
Lajme

Kuvendi njofton për pikat e rendit të ditës së seancës konstituive

0Shares

Kuvendi i Kosovës ka njoftuar lidhur me seancën konstituive e cila do të mbahet nesër nga ora 10:00.

Sipas njoftimit në rend dite janë tri pika.

Fillimisht do të bëhet formimi i Komisionit të përkohshëm për verifikimin e kuorumit dhe të mandateve të deputetëve. Pastaj deputetët do të japin betimin, për t’u zgjedhur më vonë kryetari i Kuvendit dhe nënkryetarët.

Sipas njoftimit, gjatë kohëzgjatjes së seancës, mediat mund të qëndrojnë në ballkonin e sallës plenare, konform Rregullores për rendin dhe qasjen e mediave dhe të publikut në punën e Kuvendit.

Eksperti i kriminalistikës: Të analizohet karakteri i burrit të Liridonës se a kishte borxhe apo lunate bixhoz

Disidenti.net

“Naimi ish ulë në Swiss Diamond hante e pinte”, vëllai i Liridonës rrëfen çka i tha dhëndri për natën kritike

Disidenti.net

“Mamin e harruam në veturë”/ Vëllai i Liridonës tregon për takimin me fëmijët e motrës pas ngjarjes tragjike

Disidenti.net
Disidenti

Kuvendi njofton për pikat e rendit të ditës së seancës konstituive