Disidenti
Lajme

Kurti udhëton në SHBA, zbulohen takimet që do t’i zhvillojë

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka nisur vizitën e tij zyrtare në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Kjo u bë e ditur nga Zyra e Kryeministrit, ku bëhet e ditur se Kurti gjatë qëndrimit në SHBA do të takohet me zyrtarë shtetërorë, udhëheqës të ndërmarrjeve, përfaqësues të organizatave si dhe komunitetin shqiptaro-amerikan.

Sipas njoftimit, i pari i Qeverisë së Kosovës sot do të takohet me përfaqësuesit e Korporatës së Sfidave të Mijëvjeçarit (MCC).

Ekskluzive: I dyshuari për plagosjen e policëve, gjeneral Nuredin Lushtaku dhe vëllezërit e tij, Policia mobilizon forcat për arrestimin e tyre

Disidenti.net

E rëndë: Plagosen dy policë në Skënderaj, njëri u qëllua në kokë

Disidenti.net

PDK dhe AAK në emër të UÇK kanë vjedhur, në emër të saj tentojnë të fshehin dallaveret!

Disidenti.net
Disidenti

Kurti udhëton në SHBA, zbulohen takimet që do t’i zhvillojë