Disidenti
Lajme

Kurti: S’do lejojmë keqpërdorimin e detyrës zyrtare dhe parasë publike

0Shares

Kryeministri i ri, Albin Kurti ka thënë se nuk do lejojë që të keqpërdoret detyra zyrtare dhe paraja publike, shkruan Indeksonline.

Ai u shpreh që secili zyrtar që është zgjedhur sot duhet ta ketë parasysh që është zgjedhur për ti shërbyer popullit.

Qeveria edhe institucionet janë të qyytetarëve. Këtë duhet ta ketë parasysh secili zyrtar që mori pozitë sot se në institicuione jeni zgjedhur për të shërbyer. Duhet të dëshmoni që jeni meritorë. Shërbyesit publik nuk janë në shërbim të vetvetës për në shërbim të qytetarëve. Aty ku është shkel ligji do të punohet për të kthyer ligjshmërinë. Nuk do lejojmë keqpërdoimin e detyrës zyrtare dhe keqpërdorimin e parasë pbulike.

Jemi shtet i vogël por popull i lashtë, kemi lufutar më shekuj për të jetuar të lirë. Gjithcka që kemi, e kemi paguar shtrenjtë.

Jam i mbushur me shpresë që kjo gjeneratë do i përgjigjet thirrjes për ndryshim. Nuk ka dashuri më të madhe sesa dashuria për atdheun. Argumentet tona le të jenë në shërbim të së vërteteës“.

Vuçiq e quajti Beg Rizajn terrorist, reagon vëllai i ish-luftëtarit të UÇK-së: Lufta ndaj kriminelëve të tillë, është pastrim për tokën!

Disidenti.net

Politikani serb: Është e qartë tani se Oliver Ivanoviq u vra nga Serbia, aktin e kreu Radjoçiqi

Disidenti.net

Si ka funksionuar grupi terrorist serb? – Policia e Kosovës publikon disa video të reja

Disidenti.net
Disidenti

Kurti: S’do lejojmë keqpërdorimin e detyrës zyrtare dhe parasë publike