Disidenti
Lajme

Kurti për vdekjen e gazetarit Turkaj: Do të na mungojnë komentet satirike të tij

0Shares

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka shprehur ngushëllime për vdekjen e gazetarit, Arton Turkaj, i njohur edhe për shumë postime satirike në profilin e tij në Facebook.

“Prehu në paqe Arton”, është fjala që Kurti e ka shkruar në storie në Facebook teksa ka vendosur foton e tij.

Për vdekjen e tij e Turkajt, Kurti ka shprehur ngushëllime edhe në takimin që e kishte me gazetarët. Kurti ka dekalruar se “do t’i mungojnë komentet satirike të Turkajt”.

”Para ardhjes tuaj këtu, e kemi mësuar lajmin e trishtë të ndarjes së hershme nga jeta e kolegut tuaj, Arton Turkaj. Janë të shumta komentet satirike të tij, të cilat i kam parë e që do të na mungojnë. Do të na mungojë Artoni. Ngushëllime familjarëve të gjithë e secilit prej juve. Ngushëllime të gjithë juve, e të gjithë neve”, ka thënë Kurti. /Gazeta10/

“Kam me ta bo ma zi se atij që u vra”/ Burri raporton në Polici se ish gruaja e ka rrahur dhe e ka kërcënuar

Disidenti.net

Ndërron jetë nëna e Edmond Lajqit, një ditë pasi djali i saj vrau bashkëshorten

Disidenti.net

Ekskluzive: Shteti vendos të krijojë Task Forcë për rastet e dhunës ndaj grave

Disidenti.net