Disidenti
Lajme

Kurti nuk i bën vend Bashës në “udhëheqësi” të VV’së

Për shefin e tij Albin Kurtin bërtiste edhe korridoreve të Parlamentit, por ”sakrifica“ nuk iu ka shpërblyer Dimal Bashës.

Basha nuk figuron në kryesinë e Lëvizjes Vetëvendosje.

Me një entuziazëm të lartë ai e mbronte Kurtin dhe Vetëvendosje kudo, në Kuvend, televizione e statuse në Facebook.

Por këto nuk e kanë bindur Kurtin që Basha të jetë në Këshillin e Përgjithshëm.

Shpesh deputeti Basha thoshte se ka edhe kolegë brenda partisë së tij që ”janë pasivë“, ndërkaq ai po lufton me krimin e organizuar.

Kjo“luftë e Bashës“, nuk është kurorëzuar me vlerësim nga lideri i Vetëvendosjes.

”Albin t’i palon 50 Rrahmana“, thoshte Basha teksa insistonte qe greva të ndërpritet, në linjën e qeverisë

“Jam në gjendje të jap dorëheqje”

Disidenti.net

Qeveria do të ndajë 3 milionë euro për byzylykë që do u vendosen të dyshuarve për sulm ndaj grave

Disidenti.net

Adi Krasta drejtor i ri i RTK-së?

Disidenti.net
Disidenti

Kurti nuk i bën vend Bashës në “udhëheqësi” të VV’së