Disidenti
Lajme

Kurti kapet me Haradinajn: Mos më shit moral, e ke pritur Radoiçiqin në zyrë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti është përplasur ashpër me kryetarin e AAK-së, Ramush Haradinaj në Kuvend.

Kurti ia ka përmendur Haradinajt takimin me Milan Radojiçiqi, raporton Nacionale.

“Para 4 viteve kryekrimineli atje, është pritj në zyrën e kryeministrit në Prishtinë. A sot është në Listën e Zezë të Amerikës. Ky është dallim i madh. Nuk është as në veri të Kosovës. Ka ardhur në veri për një video. Më shisni moral e patriotizëm se iu njohim mirë”, ka thënë Kurti.

Kryeministri i Kosovës është krenuar me arritjet e Qeverisë në veri.

“Më mirë do të kishte qenë që në vitin 2011 të zbatohet. Kurrë s’ka pasur më shumë luftim të krimit, e mbyllje të rrugëve ilegale më shumë se sa tash. A e kemi realizuar qëllimin, jo. Por luftim të krimit më shumë se asnjëherë”, është shprehur kryeministri.

“Për bindjen tonë, më mirë të hiqen edh stickerat sepse nuk janë në fushën e standardeve ndërkombëtare. Besoj që në rrethanat aktuale kemi marrë vendime të mëdha. E kemi mbështetjen amerikano-evropiane, dhe në anën tjetër vendimet e qeverisë nisin të zbatohen më datën 1 shtator. Meqë rast të dielën e 31 korrikut, është parë se cka janë strukturat ilegale të Serbisë”, theksoi kryeministri Kurti.

Tim Judah: Kur Kurti ishte në burg, Vuçiq ishte ministër i inforimimit, kjo po ndikon në dialog

Disidenti.net

Faton Kurti publikon fotografinë e Vuçiqit nervoz përballë Kurtit: Ai tani e ka vetëm një opsion

Disidenti.net

Hajdari: Gjuha e trupit dëshmoi që Kurti ishte konfident, e Vuçiq në stres

Disidenti.net
Disidenti

Kurti kapet me Haradinajn: Mos më shit moral, e ke pritur Radoiçiqin në zyrë