Disidenti
Lajme

Kurti jep detaje për vendimin: E shtyejmë reciprocitetin, vetëm nëse largohen të gjitha barrikadat

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka dalur me një reagim dhe qartësim tutje se si do procesohet me vendimin e reciprocitetit.

Kurti shkruan në twitter, se zotohen si qeveri, që të shtyjnë zbatimin e recirprocitetit për 30 ditë, me kusht që të hiqen të gjitha barrikadat dhe të rivendoset liria e plotë e lëvizjes, përcjell Klankosova.tv.

”Në bashkëpunim me aleatët tanë ndërkombëtarë, ne zotojmë se do të shtyjmë për 30 ditë zbatimin e vendimeve për targat e makinave dhe dokumentet hyrëse-dalëse në pikat kufitare me Serbinë, me kusht që të hiqen të gjitha barrikadat dhe të rivendoset liria e plotë e lëvizjes”.

MPB kërkon 50 punëtorë, nuk kërkohet diploma e fakultetit as përvoja e punës

Disidenti.net

Krasniqi: Konfliktin në veri e evitoi në momentin e fundit ky zyrtar amerikan, hera e dytë që Kurti po e rrezikon vendin

Disidenti.net

Shuhen shpresat e Serbisë për Asociacionin/ Juristi nga Belgjika ka disa pyetje që nuk do iu pëlqejnë Thaçit e Mustafës!

Disidenti.net
Disidenti

Kurti jep detaje për vendimin: E shtyejmë reciprocitetin, vetëm nëse largohen të gjitha barrikadat