Disidenti
Lajme

Kurti fillon emërimet, këta janë katër zëvendësministrat e parë

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, në javën e parë të marrjes së detyrës i ka emëruar katër zëvendësministra.

Zëvendësministrat e emëruar janë:

Z. Hysen Durmishi, zëvendësministër i Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës

Z. Enver Dugolli, zëvendësministër i Mbrojtjes

Z. Blerim Sallahu, zëvendësministër i Drejtësisë

Z. Ilir Aliu, zëvendësministër i Financave, Punës dhe Transfereve.

“Unë po t’i jap ty bananet, ti s’po mi jep mollat”, Shala ia shpjegon çuditshëm marrëveshjen Matoshit

Disidenti.net

Abdixhiku i përgjigjet PSD-së për protestën e së shtunës: Nuk është çështje e rrugës, por e negociatave

Disidenti.net

Tragjedia që u evitua: Dy avionë ishin 200 metra afër, gati u ndeshën në hapësirën ajrore të Kosovës

Disidenti.net
Disidenti

Kurti fillon emërimet, këta janë katër zëvendësministrat e parë