Disidenti
Lajme

“Kur lejohen veshjet provokuese, pse të mos lejohet shamia?”, Duda Balje shfaqet sërish me deklarata kontraverse

0Shares

Largimi nga puna i mësueses Remzie Elezi, nga Suhareka pse mbante shami ka shkaktuar debate në rrjetet sociale në Kosovë.

Deputetja e Kuvendit të Kosovës, Duda Balje në një lidhje me emisionin Good Morning Albanians në e cilësoi këtë vendim një shkelje të të drejtave të njeriut.

Ajo u shpreh se edhe diskutimi për moshën kur duhet vendosur shamia është e pabazë, pasi feja sipas saj nuk ka kufizime për moshën.

“Feja islame nuk bën presion për shaminë. S’duhet të ketë kufizim moshe. Gratë dhe  vajzat kanë të drejtë të vishen si duan ato të vishen, vajzat 14-15 vjeçare kanë të drejtë të vendosin për gjërat e tyre. Kur lejohen veshjet provokative për vajzat në këtë moshë, pse te mos lejohet shamia”, tha deputetja.

Fondacioni Golden Eagle bën thirrje për krijimin e fondit për Policinë e Kosovës, ndanë 30,000 euro

Disidenti.net

Mirena: Afrim Bunjaku, që sot ra në detyrë, shteti nuk i ka garantuar as sigurim shëndetësor, as sigurim jetësor, e Qeveria ua ka hequr edhe shtesat për rrezikshmëri në punë

Disidenti.net

“Ma shpejt se t’i jepi 2-3 shuplaka”/ I riu në Prishtinë kapet me Policinë pasi e gjobitën për shkelje në trafik

Disidenti.net
Disidenti

“Kur lejohen veshjet provokuese, pse të mos lejohet shamia?”, Duda Balje shfaqet sërish me deklarata kontraverse