Disidenti
Shëndetësi

Kujdes! Nëse pini kaq filxhanë kafe, rrezikoni të vdisni

Të gjithë ata që pinë shumë kafe gjatë ditës, duhet ta kenë parasysh që mos të arrijnë shifrën e 70 filxhanëve me kafe, sepse kjo masë mund tu shkaktojë vdekjen.

Kafeina e shumtë mund të ju shkaktojë tension në zemër dhe sulm kardiak.

Njeriu mund të pijë afro 3 filxhanë të mëdhenj me kafe çdo orë përgjatë ditëve dhe netëve pa u ndalur, që të arrijë limitin vdekjeprurës.

Si ndikojnë temperaturat e nxehta tek tensioni i gjakut

Disidenti.net

Një gotë ujë e ftohtë në verë sjell më shumë dëm sesa dobi, thonë ekspertët

Disidenti.net

Gjinekologu shqiptar këshillon femrat: Pijeni spermën se ju bën mirë, ka proteina

Disidenti.net
Disidenti

Kujdes! Nëse pini kaq filxhanë kafe, rrezikoni të vdisni