Disidenti
Lajme

“Kryeni punë, ose po iu kryejmë ne vetë!”/ Kelmendi analizon porosinë e delegacionit të lartë amerikan për Kosovën

Gazetari Adriatik Kelmendi nëpërmjet një postim në Facebook ka interpretuar deklaratat e delegacionit të lartë amerikan të cilët qëndruan sot në Kosovë.

Ai ka thënë se nga sot ka gjasa të fillojë dinamika më e madhe në rajon që nga shpallja e pavarësisë.

“Nëse veç rrini e forconi Rusinë. Kjo ishte porosia e delegacionit të lartë amerikan në Kosovë.

Nga sot ka gjasa të fillojë dinamika më e madhe në rajon që nga shpallja e pavarësisë.

Zgjedhjet në Francë përfunduan.

Ato në Serbi, gjithashtu.

Javën që vjen Mali i Zi do ta ketë qeverinë e re”, ka shkruar Kelmendi.

Ai ka theksuar se lufta Rusisë ndaj Ukrainës po e rikalibron politikën, sigurinë dhe ekonominë perëndimore.

“Kurse lufta e Rusisë ndaj Ukrainës po e rikalibron politikën, sigurinë dhe ekonominë perëndimore.

Në këtë kontekst, nuk ka më hapësirë për xhepa të shqyer në Evropë.

Sot në Kosovë dhe nesër në Beograd amerikanët pa dilema: Kryeni punë, ose po iu kryejmë ne vetë!”, ka nënvizuar ai.

Ky është 19-vjeçari që u godit për vdekje në Prishtinë, po shpërndante porositë me motoçikletë

Disidenti.net

“A u kënaqet?”, momenti kur Nuredin Lushtaku dërgohet në paraburgim

Disidenti.net

30 ditë paraburgim për Nuredin Lushtakun dhe të tjerët

Disidenti.net
Disidenti

“Kryeni punë, ose po iu kryejmë ne vetë!”/ Kelmendi analizon porosinë e delegacionit të lartë amerikan për Kosovën