Disidenti
Botë

Krimineli çeçen Kadyrov përseri mbron serbët duke sulmuar Bidenin: Bombardove Serbinë dhe serbët

Shpellari mesjetar dhe super-krimineli çeçen Ramzan Kadyrov, ka komentuar deklaratën e presidentit të SHBA-së, Joseph Biden, se presidenti i Rusisë është kriminel lufte.

“Joe Biden më në fund humbi mbetjet e mendjes së tij në pleqëri. Tani, duke u përpjekur të merrte rolin e një kauboji fisnik, ai vendosi të vlerësojë presidentin rus (babain tim) Vladimir Putin, duke e quajtur atë kriminel lufte dhe bandit.

Siç ka thënë shpellari hibrid gjymsë islamik dhe gjysmë orthodosk sllav, Bideni është një njeri që “absolutisht pa turp, me krenari ka paraqitur vetë provat, duke kujtuar se si me iniciativën e tij personale u bombardua Beogradi dhe u shkatërruan lagjet serbe”, tha krimineli Kadyrov.

Rusia i liron të burgosurit nëse pranojnë të luftojnë në Ukrainë

Disidenti.net

Rikthimi i madh i Gjermanisë, tre vendimet që e cimentojnë si fuqia kryesore europiane

Disidenti.net

Nxehen gjakrat, ministri turk: Me lejen e Zotit do ta marrim me not ishullin grek, përgjigjet Athina

Disidenti.net
Disidenti

Krimineli çeçen Kadyrov përseri mbron serbët duke sulmuar Bidenin: Bombardove Serbinë dhe serbët