Disidenti
Lajme

“KQZ- ja, fakti që Përparim Rama ka borxhe 6 milion Euro, duhet të anulon komplet zgjedhjet në Prishtinë”

BANKROTUESI I LONDRËS!

“Përparim Rama edhe një herë GËNJEU!
Tha se „i ka disa kompani që vlejnë 11 milion Funta, dhe, po ashtu një borxh prej 6 milon funtave.“

Tashti, logjikisht edhe fëmijët në djep e dinë që nuk mundesh me pas borxh nëse ke para. Borxhe kanë ata që s‘kanë para.

Meqë i dështoj projekti për ndërtimin e vilave të Badovcit, 32 sosh ku secila vlerën do ta kishte 1 milon (total 32 milion), falë shoqëris civile dhe Lumir Abdixhikut si minister i Infrastruktures sa ishte, ngaqë Shpend Ahmeti e kishte dhënë pëlqimin, mafia e ndërtimit e ka marr përsipër shlyerjen e borxhit të tij prej 6 milion funtave, me kusht që ky nuk do të guxoj të ndaloj dhe të vonojë asnjë leje ndërtimi…

Tjetra, kompania e Përparim Ramës ka shkuar në likuidim që në vitin 2014, dhe, siç informohem nga Londra (prishtinali që kanë kryer ekonomikun në Londër), ai përpos 6 milion funtave borxhe ka edhe 6 milion tjera borxhe nga interesi i OMG-es!

Tashti, kam thënë që „ Kosova përnjëmend është vendi i çudirave“ por „ Prishtina ia kalon ngaqë dy herë më shumë është vendi i çudirave!“
Nuk ka asnjë vend n‘botë dhe as në Kandahar të Afganistanit (atje për 6 milion borxhe të varin) që për kryetar zgjedhet një njeri me borxhe milionshe i cili ka konflikt interesi për t‘ju shmangur burgut nga autoritetet britanike!

KQZ- ja duke u nisur nga fakti që Përparim Rama ka borxhe 6 milion Euro, duhet të anulon komplet zgjedhjet në Prishtinë dhe të shpallë zgjedhje të reja…

Rregulla numër një për t‘kandiduar ka qenë që kandidati me i pas duart e pastra!
Borxhi prej 6 milonëve krijohet duke u marrë me punë të pista!
Fjalën e ka KQZ-ja!

Duhet ta thonë: A e kanë ditur kur e lejuan si kandidat Përparim Ramën (Sami Lushtakun nuk e lejuan sikur më herët Zafir Berishën për një fakturë rryme) që ai ka 6 milion funta borxh?

Qytetarët duhet të ngritën në protest dhe të kërkojnë zgjedhje të reja për KK Prishtina!
Përparim Rama ka mashtrue KQZ, LDK, qytetarin por jo edhe mafian e ndërtimit!”.

Fatmir Brajshori-Tushi

99% aprovohet, politikani i CDU-së optimist në miratimin e njohjes së patent shoferëve të Kosovës nga Gjermania

Disidenti.net

Habiti botën me transplantin e zemrës së derrit te njeriu, kirurgu: Sekreti ishte kokaina

Disidenti.net

Specialja ia vazhdon paraburgimin Hashim Thaçit

Disidenti.net