Disidenti
Lajme

Kosova nuk pranon vaksinat kineze nga Shqipëria, Kurti: Do marrim vetëm nga shtete që na kanë njohur

0Shares
Shqipëria mori përsipër që të vaksinojë mësuesit e Kosovës.

Mirëpo ky proces ka ngecur.

Kjo për shkak se Shqipëria ka mbetur pa dozat e vaksinës Pfizer ose AstraZeneca ndërsa Kosova nuk pranon që mësuesit të vaksinohen me vaksinat kineze ose ruse të cilat i posedon Shqipëria.

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, konfirmoi pas mbledhjes së Qeverisë së Kosovës, tha se ka mbetur që Shqipëria të vaksinojë mësuesit kur të ketë doza të vaksinës Pfizer ose AstraZeneca.

Radojiçiq e fshin “Viberin” pasi gjurmohet nga mediat, dyshohet se është i plagosur rëndë

Disidenti.net

Rrëfim nga Veriu – serbi që ka prindërit në Banjskë: Policia u solli ilaçe, ushqim dhe pije

Disidenti.net

“150 eksplozivë dinamit dhe 235 karikatorë për kallashnikov”, Policia publikon listën e armatimit të konfiskuar në veri

Disidenti.net
Disidenti

Kosova nuk pranon vaksinat kineze nga Shqipëria, Kurti: Do marrim vetëm nga shtete që na kanë njohur