Disidenti
Lajme

Konfiskohen mbi 36 mijë kg mish me afat të skaduar në Pejë, dy të arrestuar

0Shares

36 mijë e 180 kilogramë mish me afat të skaduar janë konfiskuar të martën në Zahaq të Pejës, ka njoftuar Policia e Kosovës.

Sipas njoftimit, bëhet fjalë për mish gjedhi, peshku, të pulës me origjinë të prejardhjes nga Brazili, Italia dhe Polonia.

Sasia e mishit me afat të skaduar është dërguar për t’u asgjësuar. Konfiskimi është bërë në një deponi të mbeturinave.

Për rastin janë arrestuar dy persona: A.H.. (menaxheri kryesor i pesë njësive të biznesit afarist) dhe A.A. (zëvendësmenaxher i depos).

Ata dyshohen për “prodhim dhe vënie në qarkullim të artikujve të dëmshëm ushqimor”. A.H. është ndaluar për 48 orë, ndërsa A.A. është lëshuar në procedurë të rregullt.

Eksperti i kriminalistikës: Të analizohet karakteri i burrit të Liridonës se a kishte borxhe apo lunate bixhoz

Disidenti.net

“Naimi ish ulë në Swiss Diamond hante e pinte”, vëllai i Liridonës rrëfen çka i tha dhëndri për natën kritike

Disidenti.net

“Mamin e harruam në veturë”/ Vëllai i Liridonës tregon për takimin me fëmijët e motrës pas ngjarjes tragjike

Disidenti.net
Disidenti

Konfiskohen mbi 36 mijë kg mish me afat të skaduar në Pejë, dy të arrestuar