Disidenti
Sport

KLASIKJA/ Mbyllet pjesa e parë, Reali po kalon lehtë ndaj Barcelonës

Është mbyllur pjesa e parë mes Real Madridit dhe Barcelonës e vlefshme për xhiron e 30-të në La Liga.

Klubi i menaxhuar nga Zinedine Zidane po fiton 2 me 0 ndaj ekipit të Koeman, shkruan IndeksOnline

Golin e parë në ndeshje e shënoi Karim Benzema në minutën e 13’të.

Kurse të dytin e shënoi mesfushori gjerman, Toni Kroos – në minutën e 28’të.

Gjatë pjesës së parë, skuadra katalunase është ndëshkuar dy herë me karton të verdhë. Lojtarët e ndëshkuar janë: Pedri dhe Araujo.

Kujtojmë që Real Madrid ka bërë një ndërrim gjatë kësaj pjese. Nga loja është larguar Lucas dhe është inkuadruar Odriozola.

Andin Lokaj pasi policia e ndaloi Agim Ademin: Ta arrestoni 2-3 ditë pare loje, në botë nuk ka kështu

Disidenti.net

Agim Ademi ndalohet për 48 orë, dyshohet për dy vepra penale

Disidenti.net

Boksieri kosovar i peshave të rënda e rrah rivalin çeçen, po ecën drejt majes

Disidenti.net
Disidenti

KLASIKJA/ Mbyllet pjesa e parë, Reali po kalon lehtë ndaj Barcelonës