Disidenti
Shëndetësi

Këto janë pesë përfitimet shëndetësore të fasuleve

0Shares

Fasulet janë ndër ushqimet më të konsumuara në të gjithë botën.

Për shkak të përbërjes së tyre ushqyese, këto ushqime ekonomike përmirësojnë cilësinë e dietës dhe shëndetin afatgjatë të atyre që konsumojnë fasule rregullisht.

Ato mund të jenë famëkeqe për ndikimin e tyre në sistemin tuaj të tretjes, por fasulet përmbajnë shumë përfitime shëndetësore, duke i bërë ato të vlefshme për t’u shtuar në dietën tuaj, veçanërisht nëse jeni duke menduar një dietë me bazë bimore, transmeton klankosova.tv.

Përfitimet shëndetësore nga konsumimi i fasuleve:

– Përmirëson shëndetin e zemrës.

-Redukton rrezikun ndaj kancerit.

-Parandalon mëlçinë e yndyrshme.

-Kontrollon oreksin.

-Përmirëson shëndetin e zorrëve.

Gjëja më e mirë për fasulet është se ka një shumëllojshmëri në dukje dhe të mënyra të ndryshme për ta përgatitur. Fasulet garbanzo, bizelet, fasulet e bardha dhe fasulet e zeza renditen si fasulet më të shëndetshme. Këto varietete priren të jenë më të lartat në fibra, folate dhe proteina, dhe janë më efektive në zbutjen e rritjes së sheqerit në gjak pas vaktit.

Pse nuk duhet të porosisni asnjëherë ujë me limon në lokal

Disidenti.net

Vlerat mahnitëse të dredhëzave

Disidenti.net

I keni gjithmonë duart e ftohta? Këto mund të jenë shenja të një sëmundje serioze

Disidenti.net