Disidenti
Lajme

Kërkohet me urgjencë plazma e gjakut për aktorin Luan Jaha

Aktori, Luan Jaha është në gjendje jo të mirë shëndetësore, e për të cilin po kërkohet plazma e gjakut nga ata të cilën janë shëruar nga koronavirus.

Kështu ka bërë ditur, avokati Arianit Koci, i cili ka shkruar se sigurimi i plazmës së gjakut është me urgjencë.

Shkrimi i tij:

Pershendetje të gjithëve,

E kemi me urgjencë të sigurojmë plazmën e gjakut për aktorin Luan Jaha.

Personat që e kanë vullnetin e mirë dhe sapo e kanë kaluar Covidin e që kanë grupin e gjakut A Pozitiv – mund të më shkruajnë në msg.

Na duhen dhurues me minimum 50+ antitrupa.

P.s.

Sipas nevojës, mund ta jap vet gjak – si kompenzim – aq sa ma lejojnë mjekët.

Grupin e gjakut e kam 0 pozitiv, dhe Covid 19 e kam kaluar para 5 muajve.

Vuçiqi përjashton zbatimin e pikës për anëtarësimin e Kosovës në OKB, Kurti do reagim ndërkombëtar

Disidenti.net

Kurti i thërret në bisedë informative drejtuesit e medieve kryesore në Kosovë

Disidenti.net

Doarsa Kica-Xhelili: Mos u mashtroni, pushteti po degradon sistemin tonë të drejtësisë

Disidenti.net
Disidenti

Kërkohet me urgjencë plazma e gjakut për aktorin Luan Jaha