Disidenti
Lajme

Kajtazi: 13 figura të larta të UÇK-së pritet të shkojnë në Hagë brenda muajit, Kurti është i informuar

Gazetari Vehbi Kajtazi ka thënë se brenda muajit maj priten arrestime të reja nga Specialja.

Kajtazi tha se bëhet fjalë për 13 persona, shumica prej tyre eprorë të lartë të UÇK-së.

Sipas tij, kryeministri Kurti është i informuar për këtë.

“Bëhet fjalë për 13 persona shumica prej tyre eprorë të lartë të UÇK-së të cilët pritet t’i bashkohen të akuzuarve të tjerë në Hagë. Nuk mund të flas me emra për shkak të ndjeshmërisë, familjeve. Pritet me ndodhë shumë shpejt, brenda këtij muaji priten arrestime. Kryeministri është i informuar për këtë”, tha Kajtazi në RTV Dukagjini.

Ky është 19-vjeçari që u godit për vdekje në Prishtinë, po shpërndante porositë me motoçikletë

Disidenti.net

“A u kënaqet?”, momenti kur Nuredin Lushtaku dërgohet në paraburgim

Disidenti.net

30 ditë paraburgim për Nuredin Lushtakun dhe të tjerët

Disidenti.net
Disidenti

Kajtazi: 13 figura të larta të UÇK-së pritet të shkojnë në Hagë brenda muajit, Kurti është i informuar