Disidenti
Lajme

Kadriaj e pyet Kurtin a janë të njëjtë Radojiçiq dhe Rakiq, kjo është përgjigja e kryeministrit

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, është pyetur nga deputetja e AAK-së, Time Kadriaj, në lidhje me dallimet ndërmjet Milan Radojiçiq dhe Goran Rakiq.

“Nëse nuk i rrit pagat e policëve, je bashkë me kriminelët. A mundesh me më tregu pse është më i mirë Rakiqi se Radojiçiqi”, ka pyetur Kadriaj, raporton Nacionale.

E përgjigja erdhi nga kryeministri Kurti.

“Nuk mund të them a janë të njëjtë. Për kryekriminelin ka fletarrest, e në qeverisjen e mëhershme iu pat heq fletarresti, e Rakiqi nuk është në listën e zezë. Nuk janë identitik”, ka thënë Kurti.

MPB kërkon 50 punëtorë, nuk kërkohet diploma e fakultetit as përvoja e punës

Disidenti.net

Krasniqi: Konfliktin në veri e evitoi në momentin e fundit ky zyrtar amerikan, hera e dytë që Kurti po e rrezikon vendin

Disidenti.net

Shuhen shpresat e Serbisë për Asociacionin/ Juristi nga Belgjika ka disa pyetje që nuk do iu pëlqejnë Thaçit e Mustafës!

Disidenti.net
Disidenti

Kadriaj e pyet Kurtin a janë të njëjtë Radojiçiq dhe Rakiq, kjo është përgjigja e kryeministrit