Disidenti
Lajme

Judah ia kthen deputetit ukrainas: Serbia nuk mund ta pushtojë Kosovën sepse NATO është atje…

Gazetari britanik Tim Judah ka replikuar në Twitter me deputetin ukrainas dhe njëherit anëtarin e delegacionit të Ukrainës në Asamblenë Parlamentare të Këshillit të Europës ka reaguar pas tensioneve në veri të Kosovës, Oleksiy Goncharenko.

Ukrainasi tha se nëse Serbia pushton Ksoovën, atëherë Ukraina duhet të mbrojë kosovarët. Judah ia ktheu duke thënë se nuk Serbia nuk mund të pushtojë Kosovën, pasi NATO ka një mandat që të mbrojë atë.

“Serbia nuk mund ta pushtojë Kosovën sepse NATO është atje me mandat për ta mbrojtur atë.”, shkroi Judah.

Deputeti ukrainas: Nëse Serbia pushton Kosovën, duhet t’i mbrojmë kosovarët

MPB kërkon 50 punëtorë, nuk kërkohet diploma e fakultetit as përvoja e punës

Disidenti.net

Krasniqi: Konfliktin në veri e evitoi në momentin e fundit ky zyrtar amerikan, hera e dytë që Kurti po e rrezikon vendin

Disidenti.net

Shuhen shpresat e Serbisë për Asociacionin/ Juristi nga Belgjika ka disa pyetje që nuk do iu pëlqejnë Thaçit e Mustafës!

Disidenti.net
Disidenti

Judah ia kthen deputetit ukrainas: Serbia nuk mund ta pushtojë Kosovën sepse NATO është atje…