Disidenti
Lajme

“Jo, domethënë jo”, foto e mesazhe nga protesta kundër dhunës ndaj grave

Të hënën, në Prishtinë, u mbajt sërish protestë kundër dhunës ndaj grave.

KOHA, përmes fotove, sjell disa nga mesazhet që u shfaqen në këtë protestë.

Kjo dhe protestat e mëparshme u nxitën nga dhunimi i një 11-vjeçareje nga pesë persona.

Image
Foto: Alban Bujari/KOHA
Image
Foto: Alban Bujari/KOHA
Image
Foto: Alban Bujari/KOHA
Image
Foto: Alban Bujari/KOHA
Image
Foto: Alban Bujari/KOHA

Milaim Zeka: Femrat e Kosovës janë të bukura, por 50% e e tyre, e kanë zërin si të meshkujve!

Disidenti.net

‘Gruaja e harruar’ e protestës së 1 tetorit: I dhamë fund heshtjes, Albin Kurti ishte aktivist i shquar

Disidenti.net

Vajzat nga Peja që u gjetën s’pranuan të kthehen në shtëpi – Flet babai i njërës prej tyre

Disidenti.net
Disidenti

“Jo, domethënë jo”, foto e mesazhe nga protesta kundër dhunës ndaj grave