Disidenti
Lajme

Jasharaj: Kurti tha se derisa të kuptoni që unë jam kryeministër – derën e keni mbyllur

Rrahman Jasharaj sonte në një rrëfim special në emisionin “Politiko me Kushtrim Sadikun”, ka treguar se si i ka pritë në takimin e parë Kryeministri, Albin Kurti.

Jasharaj tha se Kurti u ka thënë se derisa të kuptoni se unë jam kryeministër, e keni derën e mbyllur, raporton Gazeta10.

“Fatekqësisht që nuk kishte medie brenda dhe për ta lënë si dokument, unë për ta relaksuar situatën i kam thënë që mos u hidhëro se kemi udhëhequr greva edhe me kryeministrat e tjerë. Kurti këtu reagoi dhe tha mos më krahaso mua me ata, teksa më tha se e di që me kë jam, por që nuk përmendi një subjekt politik….Po e them me përgjegjësi të plotë, derisa ju nuk e kuptoni se kryeministër këtu është Albin Kurti – dyert i keni të mbyllura ”, ka thënë Jasharaj./Gazeta10

Milaim Zeka: Femrat e Kosovës janë të bukura, por 50% e e tyre, e kanë zërin si të meshkujve!

Disidenti.net

‘Gruaja e harruar’ e protestës së 1 tetorit: I dhamë fund heshtjes, Albin Kurti ishte aktivist i shquar

Disidenti.net

Vajzat nga Peja që u gjetën s’pranuan të kthehen në shtëpi – Flet babai i njërës prej tyre

Disidenti.net
Disidenti

Jasharaj: Kurti tha se derisa të kuptoni që unë jam kryeministër – derën e keni mbyllur