Disidenti
Lajme

“Ja qite faqen e zezë Kosovës”, kosovarët ‘shpërthejnë’ në ofendime ndaj Haxhi Krasniqit

0Shares

Në ndeshjen e natës së djeshme Haxhi Krasniqi shënoi fitore pas nëntë rundeve ndaj Nadjib Muhammed, pasi gjyqtari e diskualifikoi këtë të fundit për shkak të goditjeve të palejuara që jepte.

Deri në momentin kur bokseri algjerian u diskualifikua, Krasniqi nuk po arrinte asesi të depërtonte që t’i arrinte pikët e fitorës.

Pas përfundimit të duelit, ku Krasniqi u shpall fitues, ai tha se emocionet e mëdha e mposhtën duke shtuar dhe se “Sot nuk ishte nata ime, shiu më demoralizoi pak”.

Ai reagoi edhe në llogarinë e tij në Instagram, ku shpehu edhe një herë falënderimet e tij.

“Falemnderit populli im, falemnderit Prishtinë, falemnderit Kosovë, për gjithë këtë përkrahje tuajën.Jam shumë i emocionuar dhe i gëzuar, fillimisht nga realizimi i ëndrrës sime për të boksuar para jush, e edhe më me fitoren e sontme timen dhe tuajën gjithashtu.Falenderoj çdo ekip e person të angazhuar në këtë mega projekt timin.I juaji, Robin Krasniqi”, tha Krasniqi.

Por, pjesa më e madhe e qyetarëve të vendit që e përcollën meçin nuk u pajtuan aspak me këtë fitore të cilën po e shohin të pamerituar, e edhe si njollë në karrierën e njërit prej bokserëve më të suksesshëm shqiptar.

“Sot nuk ishte nata ime, shiu më demoralizoi pak.”- Haxhi Krasniqi pas fitores sonte.

Posted by Sinjalion Saturday, August 5, 2023

I arrestuar për kanosje ndaj kryeministrit Kurti, rapsodi i njohur publikon këngë në përkrahje të Faton Hajrizit

Disidenti.net

Arrestohet kreu shqiptar i grupit kriminal “Dreshaj” në Mal të Zi

Disidenti.net

“S’mundesh në çdo përgjigje ta mashtrosh opinionin”/ Hoti akuzon Muratin se po mashtron qytetarët me shifra

Disidenti.net