Disidenti
Sport

Istogu shkruan histori, kualifikohet në gjysmëfinale

Skuadra e Istogut ka shkruar histori në sezonin 2020/21.

Klubu istogas arriti fitore pas penalltive (7-6) ndaj A&N – duke siguruar kështu gjysmëfinalen në Kupën e Kosovës.

Rezultati i ndeshjes pas 120 minutave u mbyll 1 me 1.

Golin për ekipin vendas e shënoi, Egzon Kurteshi në minutën e 72’të.

Rezultatin e barazoi Barazon në minutën e fundit të ndeshjes.

Kujtojmë që në gjysmëfinale janë kualifikuar këto skuadra: Llapi, Prishtina dhe Dukagjini.

Kosova me katër klube në Evropë, e veç një stadium me standarde të UEFA-s

Disidenti.net

Tifozët nxjerrin parullën në stadiumin “Air Albania”: Lidhje Kosovë – Shqipëri, jo Open Balkan me Serbi

Disidenti.net

Kurti nga stadiumi: Nëse Kosova vazhdon të luajë kështu, do t’na duhet një stadium më i madh

Disidenti.net
Disidenti

Istogu shkruan histori, kualifikohet në gjysmëfinale