Disidenti
Sport

Istogu i fortë edhe për skuadrat e rajonit.

Për herë të dytë radhazi fiton turneun ndërkombëtar Shqiponja 2000.

Istogu ka fituar për herë të dytë radhazi turneun ndërkombëtar të cilin tradicionalisht e organizon nga viti 2000 KHF Shqiponja nga Gjakova.
Istogu në këtë turne dëshmoj së është skuadër e fortë edhe për skuadrat e shteteve të rajonit pasi të hënën mposhti WHC Cairin nga Maqedonia e Veriut me rezultat: 36:29 dhe të marten (sot) në ndeshjen finale fitoi ZRK Niksic nga Mali i Zi më rezultat bindës 28:17 (16:7).
Esma Muratovic u shpall hendbollistja më e mirë e turneut, e ku krahas lojës së mirë të Istogaseve u dallua portierja e Istogut Blerta Ahmetxhekaj sidomos në ndeshjen finale më gjithësej 15 pritje nga 28 gjuajtjet e hendbollisteve malazeze.
Kupën e fituesit të turneut kapitenes së Istogut Albina Rugova ia dorëzoj z.Skender Aliaj kryetari i Shqiponjës.

Sekreti i suksesit të Marokut: në Katar morën prindërit, jo gratë e tyre!

Disidenti.net

Tha se Shaqiri i dërgon video me këngët e saj, këngëtarja serbe reagon pas deklaratës: Është keqkuptuar

Disidenti.net

Munishi uron Hakimin për fitoren ndaj Spanjës: Xhehneti është te këmbët e nënës

Disidenti.net
Disidenti

Istogu i fortë edhe për skuadrat e rajonit.