Disidenti
Lajme

Istog, arrestohet serbi i dyshuar për krime lufte

Një shtetas serb i dyshuar për krime lufte është arrestuar në Istog.

Serbi me inicialet G.M është arrestuar pasditen e sotme.

Vlen të theksohet se gjatë muajit tetor është arrestuar në këtë komunë një burrë me inicialet E.B i dyshuar për krime lufte, ndërsa poashtu një muaj më vonë është ngritur aktakuzë kundër shtetasit serb me iniciale Ç.J për krime luftë kundër popullsisë civile. /IndeksOnline/

“Urime Zajednica”, shpërthejnë të qeshurat pas reagimit të Konjufcës

Disidenti.net

“Ti je mashtrues, i pa guximshëm” – Agim Veliu i kundërpërgjigjet Kurtit

Disidenti.net

Kurti për Abdixhikun e Hotin: I njoh mirë, të dy bashkë s’bëjnë sa çereku i Bislimit dhe Muratit

Disidenti.net
Disidenti

Istog, arrestohet serbi i dyshuar për krime lufte