Disidenti
Lajme

Isa Mustafa ‘shpërtheu’ ndaj Vjosa Osmanit e Albin Kurtit, reagon Pozhari: Mustafa mundet me shiku Vjosën dhe me i shku lotët…

Ish-kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa ka reaguar sot ashpër ndaj presidentes Vjosa Osmani.

Me anë të një postimi në Facebook, Mustafa tha se, me pas pak fytytë Osmani dhe disa në Qeveri e Kuvend do të mbyllnin gojën për liberalizimin e vizave.

“Me pas veç pak fytyrë, Vjosa Osmani e disa të tjerë në Qeveri e në Kuvend do ta mbyllnin gojën për liberalizimin. Presidentja Osmani, nuk u takua sot me bllokuesin e liberalizimit (Makron), ashtu siç u raportua. Por, dy bllokuesit e liberalizimit, Osmani dhe Makron u takuan në Bruksel. Gati më shkuan lotët kur e lexova deklaratën e Vjosës se vetëm asaj i është dashur viza për këtë takim në Bruksel. Çfarë ironie. Kjo mendon se populli e ka mbajtje mendjen e peshkut!”, ka shkruar Mustafa.

Ish-kryeministri tha se, Osmani, Kurti e Bulliqi në vitin 2015 kanë shpikur të pavërteta për të penguar ratifikimin si kusht të liberalizimit.

“Është Vjosa Osmani, Albin Kurti, Shpëtim Bulliqi e piromanet e tyre që në vitin 2015 e 2016, kur ne ishim në një pako me Ukrainën dhe Gjeorgjinë për liberalizimin e vizave shpiknin të pavërteta për ta penguar ratifikimin si kusht të liberalizimit”, ka shkruar ndër tjera Mustafa.

Mirëpo, Mustafës i ka reaguar analisti politik Xhevdet Pozhari.

Edhe ky përmes një postimi në facebook, thotë se, Mustafa assesi nuk pajtohet me faktin qe Vjosa Osmani u bë presidente dhe jo ai.

Pozhari ia kujton Mustafës që Hashim Thaçin e kishte bë president, mandej e rrëzoi atë nga Qeveria.

“”Lotët e krokodilit”

Isa Mustafa assesi të pajtohet me faktin që Vjosa Osmani u bë presidente, e jo ai.

Për ata që nuk harrojnë, Isa Mustafa e pat bë president Hashim Thaçin, pasi që Thaçi e bëri Isën kryeministër. Mandej e rrëzoi nga Qeveria dhe vet mbeti president.

Albini nuk e bëri atë gabim. Tash Isa Mustafa mundet me e kqyr Vjosën veç prej televizionit. Edhe me i shku lotët. Sigurisht, jo prej gëzimit!”, ka shkruar Pozhari.

Matoshi: Avdullah Hoti ka qenë kryeministri më i mirë i të gjitha kohërave

Disidenti.net

Zafir Berisha: S’është lajm kur më shihni me armë, por me ndonjë violinë ose flaut

Disidenti.net

Milan Radojçiq: Jam kthyer në Kosovë dhe ju e dini se çfarë do të thotë sepse nga këtu nuk ka kthim prapa

Disidenti.net
Disidenti

Isa Mustafa ‘shpërtheu’ ndaj Vjosa Osmanit e Albin Kurtit, reagon Pozhari: Mustafa mundet me shiku Vjosën dhe me i shku lotët…