Disidenti
Lajme

“I patrembur para krimit të 20 vjetëve!”, pas grushteve në Kuvend reagon LVV

0Shares

Ka eskaluar situata në Kuvendin e Kosovës, ku ka pasur edhe përleshje fizike mes deputetëve të PDK-së dhe ministrave të Qeverisë Kurti.

E gjithë situata nisi në momentin kur kryeministri Albin Kurti po mbante fjalim dhe pastaj deputeti i PDK-së, Mërgim Lushtaku tentoi ta lag me ujë.

Pas kësaj situata ka reaguar Lëvizja Vetëvendosje duke publikuar një video të kryeministrit Kurti pas situatës.


Kurti shihet duke buzëqeshur në këtë video. “I patrembur para krimit të 20 vjetëve!”, ka përshkruar LVV videon.

Radojiçiq e fshin “Viberin” pasi gjurmohet nga mediat, dyshohet se është i plagosur rëndë

Disidenti.net

Rrëfim nga Veriu – serbi që ka prindërit në Banjskë: Policia u solli ilaçe, ushqim dhe pije

Disidenti.net

“150 eksplozivë dinamit dhe 235 karikatorë për kallashnikov”, Policia publikon listën e armatimit të konfiskuar në veri

Disidenti.net
Disidenti

“I patrembur para krimit të 20 vjetëve!”, pas grushteve në Kuvend reagon LVV