Disidenti
Lajme

Hovenier në 24 vjetorin e masakrës së Reçakut: Askush nuk duhet ta harrojë apo mohojë atë që ka ndodhur

Ambasadori amerikan, Jeff Hovenier në 24 vjetorin e masakrës së Reçakut, ka thënë se askush nuk duhet ta harrojë apo mohojë këtë masakër. Ambasada amerikane ka rishpërndarë një deklaratë që ambasadori Hovenier kishte dhënë vitin e kaluar në ceremoninë përkujtimore që ishte mbajtur në Reçak.

“Askush mos ta harrojë apo mohojë atë që ka ndodhur këtu” – kishte shkruar Jeff.

Derisa, ambasadori Hovenier në rrjetin social, Twitter ka publikuar një thënie të Martin Luther King.

“Ne besojmë se të gjithë njerëzit, pa dallim etnie apo feje, e meritojnë dinjitetin e të jetuarit në liri dhe siguri. Padrejtësia kudo është një kërcënim për drejtësinë kudo”, ka shkruar Hovenier.

“Urime Zajednica”, shpërthejnë të qeshurat pas reagimit të Konjufcës

Disidenti.net

“Ti je mashtrues, i pa guximshëm” – Agim Veliu i kundërpërgjigjet Kurtit

Disidenti.net

Kurti për Abdixhikun e Hotin: I njoh mirë, të dy bashkë s’bëjnë sa çereku i Bislimit dhe Muratit

Disidenti.net
Disidenti

Hovenier në 24 vjetorin e masakrës së Reçakut: Askush nuk duhet ta harrojë apo mohojë atë që ka ndodhur