Disidenti
Showbizi

Horoskopi ditor, e hënë 8 mars 2021

0Shares

Dashi

Dite me e qëndrueshme kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Shume gjera kane për te qene me ndryshe dhe do reflektoni disa here para se te hidhni hapa. Beqaret do ndihen me te plotësuar se kurrë me pare fale disa takimeve qe do realizojnë. Financat do mbeten delikate edhe për disa kohe. Mundohuni te mateni para se te kryeni investime te mëdha.

Demi

Duhet t’i shprehni sa me shume dëshirat sot juve qe jeni ne një lidhje sepse vetëm kështu partneri do kuptoje çfarë doni ne te vërtetë. Beqaret do bëjnë mire te mos ju besojnë te gjithë personave qe do i joshin nëse nuk duan te lëndohen me pas. Për financat do jete dite e trazuar. Mos u nxitoni për asgjë, por ruani gjithë kohës ekuilibrin. I keni te gjitha mundësitë.

Binjaket

Mos u tregoni aspak impulsive sot juve qe jeni ne një lidhje sepse mund te bëni gabime te pandreqshme. Tregohuni gjithmonë realiste. Beqaret do kenë një dite euforike dhe te mbushur me emocione te njëpasnjëshme. Gjithçka do ndryshoje rrënjësisht për ta. Ne planin financiar do ju duhet ndihma e specialisteve për t’ia dale mbanë dhe për te zgjidhur gjithçka.

Gaforrja

Do tregoheni shume te drejtpërdrejtë sot juve qe jeni ne një lidhje dhe kjo do i pëlqejë tej mase atij qe keni ne krah. Beqaret do kenë një dite te veçante dhe te mbushur plot takime fantastike. Do përjetoni emocione pa fund. Financat do jene problematike gjithë kohës sepse do ju duhet te harxhoni shuma marramendëse për te shlyer te gjitha borxhet e vjetra qe keni marre.

Luani

Dite e mire kjo e sotmja për te gjithë ata qe janë ne një lidhje. Do i harroni përgjithmonë problemet e se shkuarës dhe do mendoni vetëm për te ardhmen. Beqaret nuk do jene ende gati për te ndryshuar statusin dhe do vazhdojnë te mbeten vetëm. Gjithsesi miqtë nuk do i lëne te mërziten. Ne planin financiar do negocioni me disa persona dhe situata do përmirësohet.

Virgjeresha

Marrëdhënia juaj ne çift do thellohet edhe me tepër gjate gjithë kësaj dite. Do ndiheni te bekuar nga yjet dhe do ndiheni gati te merrni vendime me rëndësi. Beqaret do joshen nga disa persona, por do druhen te hedhin hapa për shkak te merakut se çfarë mund te ndodhe me tej. Ne planin financiar mos i lini për nesër problemet qe duhen zgjidhur sepse mund te jete tepër vone.

Peshorja

Jeta ne çift do jete shume here ne e mire se me pare. Do flisni hapur me partnerin dhe do zgjidhni çdo telash qe keni pasur. Beqaret duhet te tregohen shume te kujdesshëm sepse disa persona do kërkojnë vetëm te tallen dhe te luajnë me ta. Sektori i financave do jete gjate gjithë kohës i mbrojtur sot. Mund te kryeni edhe ndonjë shpenzim me tepër se zakonisht dhe t’iu bëni qejfin vetes.

Akrepi

Dite goxha e këndshme do jete kjo e sotmja për te gjithë ata qe janë ne një lidhje. Nuk do keni aspak probleme me partnerin, përkundrazi do merrni vendime me rëndësi. Beqaret nuk do kenë fat ne dashuri dhe do vazhdojnë te mbeten te vetmuar. Gjendja e financave do jete goxha problematike prandaj nuk do dini çfarë hapash te hidhni me pare.

Shigjetari

Jeta juaj ne çift do jete gjate gjithë kohës e mbrojtur sot. Do flisni hapur për gjithçka me atë qe keni ne krah dhe nuk do keni me asnjë lloj dyshimi. Beqaret do jene me shume fat dhe do gjejnë princin e tyre te kaltër. Qe sot e tutje gjithçka do jete me ndryshe. Ne planin financiar duhet t’i dëgjoni këshillat e familjareve nëse nuk doni te keni vështirësi me vone.

Bricjapi

Kjo do jete dite ideale për te dashuruarit qe duan te bëjnë ndryshime rrënjësore ne jetën e tyre. Bashkëpunimi ne çift do përforcohet edhe me tepër nga sa mendonit. Beqaret nuk do jene me fat kështu qe me mire te mos tentojnë për asgjë. Ne planin financiar duhet maturi dhe sa me shume maturi. Vetëm kështu situata do filloje te përmirësohet.

Ujori

Pasioni do jete i zjarrte gjate kësaj dite ne jetën tuaj ne çift. Do ndiheni mire dhe gjithçka do jete me ndryshe se me pare. Beqaret do kenë një dite romantike dhe te mbushur me emocione. Shfrytëzojini sa me shume qe te mundeni sepse rralle vijnë mundësi te tilla. Ne planin financiar do i bëni mire planet dhe nuk do keni aspak probleme. Do ndiheni goxha te qete.

Peshqit

Një fllad shume i ngrohte do fryje sot ne jetën tuaj ne çift. Do ju duket sikur jeni mbi re dhe do dashuroheni pa dorashka me partnerin. Beqaret do preferojnë te qëndrojnë vetëm sepse personat qe do takojnë nuk do ua mbushin shume mendjen. Financat menaxhojini mirë.

 

 

 

Dyshimet për abuzim seksual, arrestohet ‘Valmir bossi’

Disidenti.net

Kaq e pati! Ndahen Kaderi e Lumbardhi?

Disidenti.net

Xhuli thotë se u arrestua nga policët serbë në Shtërpcë: I shajta me nënë në shqip, m’i lidhën duart e më …

Disidenti.net