Disidenti
Lajme

Historia e jashtëzakonshme me Donika Gërvallën, e shqiptarit të dënuar nga Serbia

Shaip Tërrnava, një i përndjekur nga regjimi serb në vitin 1993 kishte udhëtuar drejt Hamburgut të Gjermanisë për të kërkuar azil.

Ai historinë e tij me personazhin kryesor, tashmë ministren e Jashtme dhe të Diasporës, Donika Gërvalla e ka ndarë në llogarinë e tij në Facebook.

Tërrnava përmes rrëfimit të tij ka bërë të ditur se në vitin 1993, kohë kjo shumë e rëndë për shqiptarët e Kosovës, ministrja Donika Gërvalla ia kishte përkthyer pa as një cent dokumentet, përmes së cilave vërtetohej se Tërnava kishte qenë nëpër burgjet e Kosovës.

Rrëfimi i plotë i Tërrnavës:

“As sot as mas zgjedhjeve”, AAK-ja me vijë të kuqe për LVV-në

Disidenti.net

Hajnat në Gjakovë vjedhin pajisjet e makinave për shtrimin e asfaltit të kompanisë “Benita”, dëmi rreth 15 mijë euro

Disidenti.net

Kraki “shpërthen” ndaj Escobar e Lajçakut: S’janë Amerika e Evropa, Kosova nuk është as Sudan, e as Libi që me i vendos sanksione

Disidenti.net
Disidenti

Historia e jashtëzakonshme me Donika Gërvallën, e shqiptarit të dënuar nga Serbia