Disidenti
Lajme

Haziri: Kurti e ka një dokument të cilin askush tjetër në Kosovë nuk e ka

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, ka deklaruar se Albin Kurti posedon një dokument të cilin askush tjetër në Kosovë nuk e ka.

Ai shtoi se në Serbi, aktin e presidentit Vuciq, ai nuk e ka pranu, ka thënë nuk kam nevoj me marrë këtë dokument.

“Kemi parë dokument, por dokumenti i vetëm zyrtar secili ka besim se është i duhuri, është ai që ka kryeministri në dorë dhe nuk e ka askush tjetër në Kosovë. Në Serbi, aktin e presidentit Vuciq, ai nuk e ka pranu, ka thonë nuk kom nevoj me marrë këtë dokument. E ka parë dhe i ka thënë emisarëve nuk kam nevoj me pranu këtë dokument, unë dhe askush në Serbi”, tha Haziri në debatin Politiko.

“Jam në gjendje të jap dorëheqje”

Disidenti.net

Qeveria do të ndajë 3 milionë euro për byzylykë që do u vendosen të dyshuarve për sulm ndaj grave

Disidenti.net

Adi Krasta drejtor i ri i RTK-së?

Disidenti.net
Disidenti

Haziri: Kurti e ka një dokument të cilin askush tjetër në Kosovë nuk e ka