Disidenti
Lajme

Haradinaj thumbon Kurtin: Zgjidhja është anëtarësimi i Kosovës në NATO

0Shares

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj ka thënë se me anëtarësimin e Kosovës në NATO do të Zgjidhte shumë çështje në Kosovës.

Ai të hënë ka shkruar se “siguria e përgjithshme lehtëson dhe shpejton rendin dhe ligjin. Siguria dhe stabiliteti, forcon edhe ekonominë”.

Sipas kreut të AAK-së sa më afër integrimit në NATO do të ketë më shumë rend e ligj e eshe më shumë ekonomi.

Postimi i plotë:

Rendi dhe ligji nuk ka alternativë. Duhet të forcohet në të gjithë vendin, pa përjashtim.

Siguria e përgjithshme lehtëson dhe shpejton rendin dhe ligjin. Siguria dhe stabiliteti, forcon edhe ekonominë.

Kosova në NATO është zgjidhja. Jo anasjelltas.

Jo larg integrimeve euroatlantike për më shumë rend e ligj. E kundërta. Sa më afër integrimeve dhe sa më shpejtë në marrëdhënie kontraktuale me NATO-n, aq më shumë rend dhe ligj, aq më shumë ekonomi.

Radojiçiq e fshin “Viberin” pasi gjurmohet nga mediat, dyshohet se është i plagosur rëndë

Disidenti.net

Rrëfim nga Veriu – serbi që ka prindërit në Banjskë: Policia u solli ilaçe, ushqim dhe pije

Disidenti.net

“150 eksplozivë dinamit dhe 235 karikatorë për kallashnikov”, Policia publikon listën e armatimit të konfiskuar në veri

Disidenti.net
Disidenti

Haradinaj thumbon Kurtin: Zgjidhja është anëtarësimi i Kosovës në NATO