Disidenti
Lajme

Haradinaj pas takimit me Osmanin e Kurtin, flet për postin e presidentit

0Shares

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka folur pas takimit me Albin Kurtin, kandidat për kryeministër dhe Vjosa Osmanin kandidate për presidente, shkruan Gazeta Sinjali.

Do të jemi opozitë. Ramë dakord që në sfidat që ka Kosova, ne si opozitë të bashkëpunojmë në interes të temave nacionale”, u shpreh Haradinaj.

Haradinaj, ka shtuar se AAK-ja do të funksionojë vetëm si opozitë në Kuvend, madje, thotë se ia ka kujtuar edhe Kurtit kur kanë qenë bashkë opozitë.

“I thashë Kurtit që s’do t’i kthehem opozitarizmit që kemi bërë së bashku, sepse edhe unë jam plakur pak”, tha Haradinaj.

Haradinaj ka folur edhe për çështjen e presidentit, kur është pyetur se a është tërhequr nga gara për president.

“Fituesit e zgjedhjeve e gjejnë formulën për të krijuar Qeverinë. 2 të 3 e votave për presidentin e kanë ata. Ne si aleancë nuk e kemi. Do të jemi opozitë”, u shpreh Haradinaj.

Fondacioni Golden Eagle bën thirrje për krijimin e fondit për Policinë e Kosovës, ndanë 30,000 euro

Disidenti.net

Mirena: Afrim Bunjaku, që sot ra në detyrë, shteti nuk i ka garantuar as sigurim shëndetësor, as sigurim jetësor, e Qeveria ua ka hequr edhe shtesat për rrezikshmëri në punë

Disidenti.net

“Ma shpejt se t’i jepi 2-3 shuplaka”/ I riu në Prishtinë kapet me Policinë pasi e gjobitën për shkelje në trafik

Disidenti.net
Disidenti

Haradinaj pas takimit me Osmanin e Kurtin, flet për postin e presidentit