Disidenti
Lajme

Haradinaj pas takimit me Osmanin e Kurtin, flet për postin e presidentit

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka folur pas takimit me Albin Kurtin, kandidat për kryeministër dhe Vjosa Osmanin kandidate për presidente, shkruan Gazeta Sinjali.

Do të jemi opozitë. Ramë dakord që në sfidat që ka Kosova, ne si opozitë të bashkëpunojmë në interes të temave nacionale”, u shpreh Haradinaj.

Haradinaj, ka shtuar se AAK-ja do të funksionojë vetëm si opozitë në Kuvend, madje, thotë se ia ka kujtuar edhe Kurtit kur kanë qenë bashkë opozitë.

“I thashë Kurtit që s’do t’i kthehem opozitarizmit që kemi bërë së bashku, sepse edhe unë jam plakur pak”, tha Haradinaj.

Haradinaj ka folur edhe për çështjen e presidentit, kur është pyetur se a është tërhequr nga gara për president.

“Fituesit e zgjedhjeve e gjejnë formulën për të krijuar Qeverinë. 2 të 3 e votave për presidentin e kanë ata. Ne si aleancë nuk e kemi. Do të jemi opozitë”, u shpreh Haradinaj.

Qeriqi përlotet nga statusi i Muratit: Ende vuaj nga dhimtë e plagëve, kur ky flinte, unë isha në Pashtrik

Disidenti.net

Osmani: Lajçak s’është president i Kosovës – S’ka Asociacion, OJQ mund të ketë

Disidenti.net

Shkëlzen Gashi e imiton dhe ia përmend shampanjën Çollakut: Keni vjedhë sa keni mujtë

Disidenti.net
Disidenti

Haradinaj pas takimit me Osmanin e Kurtin, flet për postin e presidentit