Disidenti
Lajme

Haradinaj kërkon rinumërim të plotë të votave: Kriminelët të shkojnë në burg!

0Shares

Lideri i AAK, Ramush Haradinaj është deklaruar për media pas kësaj mbledhje.

Ai kërkon rinumërim të plotë të votave, teksa thotë që kriminelët e votës duhet të shkojnë në burg.

“Kërkojmë që kriminelët e votës të shkojnë në burg, për këtë arsye ne kërkojmë rinumërim të plotë të votave me prezencën e hetuesisë dhe Prokurorisë që të vërtetohet e vërteta. Ne nuk kontestojmë rezultatin zgjedhor apo përqindjen tonë apo përqindjen e partive të tjera, dhe nuk ka pse dikush me dal kundër rinumërimit përpos nëse fshehin keqpërdorime”, tha Haradinaj.

Vuçiq e quajti Beg Rizajn terrorist, reagon vëllai i ish-luftëtarit të UÇK-së: Lufta ndaj kriminelëve të tillë, është pastrim për tokën!

Disidenti.net

Politikani serb: Është e qartë tani se Oliver Ivanoviq u vra nga Serbia, aktin e kreu Radjoçiqi

Disidenti.net

Si ka funksionuar grupi terrorist serb? – Policia e Kosovës publikon disa video të reja

Disidenti.net
Disidenti

Haradinaj kërkon rinumërim të plotë të votave: Kriminelët të shkojnë në burg!