Disidenti
Lajme

Hap i qëlluar, intelektuali Dukagjin Pupovci emërohet zëvëndësministër i Arsimit

Dukagjin Pupovci emërohet zëvëndësministër i Arsimit.

Njohësi i arsimit në Kosovë, Dukagjin Pupovci është emëruar zëvëndësministër i Arsimit.

Qendra e Arsimit për Kosovë (KEC) e ka konfirmuar këtë lajm.

’’Dje, më 5 prill 2021, gjatë mbledhjes së Bordit Drejtues të Qendrës për Arsim të Kosovës (KEC) është aprovuar dorëheqja e z. Dukagjin Pupovci nga pozita e drejtorit ekzekutiv të KEC, pozitë në të cilën ai shërbeu për 21 vite me radhë, duke dëshmuar profesionalizëm dhe përkushtim.

Prej sot, z. Pupovci do të vazhdoj të ofrojë kontributin e tij në avancimin e sistemit të arsimit në Kosovë, në cilësinë e zëvendësministrit në Ministrinë e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit”, thuhet në njoftim.

 

“As sot as mas zgjedhjeve”, AAK-ja me vijë të kuqe për LVV-në

Disidenti.net

Hajnat në Gjakovë vjedhin pajisjet e makinave për shtrimin e asfaltit të kompanisë “Benita”, dëmi rreth 15 mijë euro

Disidenti.net

Kraki “shpërthen” ndaj Escobar e Lajçakut: S’janë Amerika e Evropa, Kosova nuk është as Sudan, e as Libi që me i vendos sanksione

Disidenti.net
Disidenti

Hap i qëlluar, intelektuali Dukagjin Pupovci emërohet zëvëndësministër i Arsimit