Disidenti
Lajme

Hajnat bëjnë kërdi në një shtëpi në Pejë, vjedhin 10 mijë euro cash dhe shtatë pistoleta

0Shares

Një fenomen mjaft shqetësues për qytetarët e Kosovës janë bërë vjedhjet e shpeshta nëpër shtëpi, që po shkaktojnë ankth e pasiguri, sidomos kur shtëpitë mbesin pa përkujdesje, raporton Gazeta Sinjali.

Një rast i tillë ka ndodhur mbrëmë në rrugën ‘Shpetim Bojku’ në Pejë, ku persona ende të paidentifikuar kanë hyrë me forcë brenda një shtëpie dhe kanë vjedhur para e armë zjarri.

Burimet e Gazetës Sinjali kanë bërë me dije se të dyshuarit kanë arritur që të vjedhin rreth 10 mijë euro para të gatshme, shtatë pistoleta të cilat kapin vlerën e mijëra eurove dhe stoli ari.

Njësitë policore kanë kryer në vendin e ngjarjes të gjitha ekzaminimet që ndihmojnë në zbardhjen e rrethanave të rastit dhe çojnë në identifikimin e personave të dyshuar.

Me urdhër të prokurorit, rasti është cilësuar ‘Vjedhje e rëndë’, teksa vazhdojnë hetimet për gjetjen e të dyshuarve dhe arrestimin e tyre.

Putin: Ata që dërgojnë forcat e tyre në vendin tonë, do të përballen me pasoja tragjike

Disidenti.net

Hajnat bëjnë kërdi në një banesë në Prishtinë, vjedhin rreth 88 mijë euro para të gatshme

Disidenti.net

Kurti s’mori pjesë në Samitin në Tiranë, Krasniqi: Kryeministër idhnak ku je? Kfjellu

Disidenti.net