Disidenti
Sport

Granit Xhaka shpallet lojtari më i mirë i vitit 2022 në Zvicër

0Shares

Mbrëmjen e së hënës, në Bern u nderuan futbollistët më të mirë zviceranë të vitit 2022.

Çmimi për lojtarin më të mirë të vitit ka shkuar për kapitenin e Zvicrës, Granit Xhaka.

Prezent në këtë event ishte vet futbollisti i Arsenalit.

Ai ka falënderuar trajnerin, familjen e tij dhe të gjithë ata që kanë besuar të ai.

“Kam marr pasaportën e Shqipërisë, shpresoj të shkoj në Euro 2024” – Arbër Hoxha flet për mos ftesën nga Kosova

Disidenti.net

VIDEO: “Çmendet” presidenti i skuadrës turke, i nxin syrin arbitrit

Disidenti.net

Për herë të parë bie nga kategoria/ Tifozët e Santos djegin qytetin, përplasen edhe me policinë

Disidenti.net