Disidenti
Lajme

Grabovci: Pak janë 60 mijë veteranë, kam dëshirë të jenë më shumë

0Shares

Ish-shefi i Grupit Parlamentar të PDK-së, Adem Grabovci, është rikthyer sërish në ekran dhe atë pas një kohe relativisht të gjatë.

Në një intervistë dhënë lajmi.net, ai ka komentuar çështjet kryesore aktuale politike, ndërsa doemos se përgjatë bisedës u përmendën edhe ato të së kaluarës.

Një nga pikat që u prekën ishte edhe ajo e shumëdiskutuara, për veteranët. Sipas ish-ligjvënësit, numri prej 60 mijë veteranësh është shumë i vogël.

Ai ka dëshirë që ky numër të jetë edhe më i madh, duke çmuar kështu kontributin e njerëzve që janë angazhuar për liri të vendit.

“Për mua janë pak 60 mijë veteranë, kam dëshirë të jenë edhe më shumë”, tha ndër tjerash ai.

E trishtë: Ky është 18-vjeçari që u gjet pa shenja jete në Deçan, dyshohet se i dha fund jetës së tij

Disidenti.net

Si u vra nga Bandat Kriminale në Francë ish-ushtari i UÇK-së?

Disidenti.net

Të shtëna me armë në restorant “Leo” në Pejë – plagosen dy persona

Disidenti.net
Disidenti

Grabovci: Pak janë 60 mijë veteranë, kam dëshirë të jenë më shumë