Disidenti
Lajme

Gjinovci: Urime Kryeministrit kapjen e institucioneve arsimore

Aktivisti Rron Gjinovci përmes një postimi në Facebook ka reaguar ashpër dhe me ironi ndaj Lëvizjes Vetëvendosje, njëherësh partisë në pushtet lidhur me zgjedhjen e anëtarit të Këshillit Drejtues të Universitetit të Prishtinës.

Gjinovci e ka quajtur ‘plagjiator’ anëtarin e ri Selim Bazeraj. Më tej ai ka ironizuar me ministrin Nagavci, duke përmendur “përparimin që po bëhet në arsimin e lartë”.

“Urime kryeministrit fillimi i kapjes së institucioneve arsimore!”, tha ndër të tjera Gjinovci.

Postimi:

Tim Judah: Kur Kurti ishte në burg, Vuçiq ishte ministër i inforimimit, kjo po ndikon në dialog

Disidenti.net

Faton Kurti publikon fotografinë e Vuçiqit nervoz përballë Kurtit: Ai tani e ka vetëm një opsion

Disidenti.net

Hajdari: Gjuha e trupit dëshmoi që Kurti ishte konfident, e Vuçiq në stres

Disidenti.net
Disidenti

Gjinovci: Urime Kryeministrit kapjen e institucioneve arsimore