Disidenti
Lajme

Gjiganti amerikan i veturave elektrike zbarkon për investim në Serbi, Hill i dëshiron mirëseardhje

Ambasadori i SHBA-së në Beograd, Christopher Hill ka treguar sot se i ka uruar mirëseardhje në Serbi kompanisë amerikane të prodhimit të veturave elektrike “Rivian”, shkruan Gazeta Express.

“Qendra e re e teknologjisë është investim emocionues në Serbi dhe njerëzit e saj dhe një votë e qartë besimi në të ardhmen e Serbisë”, k a shkruar Hill.

Ai gjithashtu ka ndarë përvojën e tij me makinën elektrike të Rivian

“ Dhe udhëtimi është i mahnitshëm!”, ka shkruar Hill.

 

 

“Urime Zajednica”, shpërthejnë të qeshurat pas reagimit të Konjufcës

Disidenti.net

“Ti je mashtrues, i pa guximshëm” – Agim Veliu i kundërpërgjigjet Kurtit

Disidenti.net

Kurti për Abdixhikun e Hotin: I njoh mirë, të dy bashkë s’bëjnë sa çereku i Bislimit dhe Muratit

Disidenti.net
Disidenti

Gjiganti amerikan i veturave elektrike zbarkon për investim në Serbi, Hill i dëshiron mirëseardhje