Disidenti
Lajme

Gjermania befason të gjithë! Jep lajmin e Papritur mbi liberalizimin e vizave

0Shares

Ambasadori i Gjermanise ne Kosove, Joern Rohde, ka deklaruar se procesi i liberalizimit te vizave nuk do të ndo dhë as kete vit.

Ani pse Gjermania po udheheq me presidencën e Bashkimit Europian, ambasadori gjerman në Prishtine ka dhënë një lajm tjeter jo te mire per kosovarët, të cilët i besuan shume Gjermanise se do liberalizon vizat.

Rhode tha se BE nuk do liberalizon vizat per Kosovën as kete vit, sipas tij ka shtete ane tare të BE’se të cilat jane kunder liberalizimit te vizave.

Ne po punojme qe kjo te ndodhe, por se besoj se kjo do te ndodhe para krishtlindjeve.

Ndryshe, Kosova ka plotesuar te gjitha kushtet e kerkuara nga BEja, mirë po ajo vazhdon izolimin . Dy shtetet që jane kunder libera lizimit te vizave, jane Holanda po ashtu dhe Franca.

Vuçiq e quajti Beg Rizajn terrorist, reagon vëllai i ish-luftëtarit të UÇK-së: Lufta ndaj kriminelëve të tillë, është pastrim për tokën!

Disidenti.net

Politikani serb: Është e qartë tani se Oliver Ivanoviq u vra nga Serbia, aktin e kreu Radjoçiqi

Disidenti.net

Si ka funksionuar grupi terrorist serb? – Policia e Kosovës publikon disa video të reja

Disidenti.net
Disidenti

Gjermania befason të gjithë! Jep lajmin e Papritur mbi liberalizimin e vizave