Disidenti
Lajme

Gazetari Ridvan Berisha e ndërron emrin, shkak bëhet hoxhë Shefqet Krasniqi(Video)

0Shares

Imami, Shefqet Krasniqi para pak kohe e kishte pagëzuar një pjesëtar të komunitetit serb me emrin Ridvan.

Qytetari në fjalë, u konvertua nga besimi ortodoks në atë islam, kurse emri i tij fillestar ishte Radovan.

Me këtë rast imami Krasniqi gjatë ceremonisë së pagëzimit nuk kishte nguruar ta quante edhe vëlla Radovanin e konvertuar në Ridvan. Madje ai kishte shkuar aq larg sa ta konsideronte atë edhe më të mirë se pjesa tjetër e besimtarëve islam. E të mos flasim për sulmet e tij të njohura ndaj ikonës së humanizmit shqiptar, Nënës Terezë.

Ky akt si duket e ka revoltuar gazetarin e njohur Ridvan Berisha.

Kështu në shenjë proteste ndaj kësaj sjellje të hoxhës, Shefqet Krasniqi, ai ka vendosur ta ndërrojë emrin e tij nga Ridvan në Rid. Pra tash e tutje gazetari në fjalë do të quhet Rid Berisha.

“Kam me ta bo ma zi se atij që u vra”/ Burri raporton në Polici se ish gruaja e ka rrahur dhe e ka kërcënuar

Disidenti.net

Ndërron jetë nëna e Edmond Lajqit, një ditë pasi djali i saj vrau bashkëshorten

Disidenti.net

Ekskluzive: Shteti vendos të krijojë Task Forcë për rastet e dhunës ndaj grave

Disidenti.net