Disidenti
Sport

Gavi ia thyen rekordin Messit

Barcelona arriti një fitore të mundimshme në shtëpi ndaj Elches.Katalonasit triumfuan 3:2, në një ndeshje që e dominuan sidomos në pjesën e parë.

Njërin nga tre golat e realizoi Gavi.
Goli ishte i pari i Gavi për klubin dhe e lejoi atë të bëhej golashënuesi i tretë më i ri i Barcelonës i të gjitha kohërave, duke mposhtur edhe Lionel Messin.

Messi e shënoi golin e par¡ në moshën 17 vjeç e 331 ditë, ndërsa Gavi tani e ka bërë këtë në 17 vjeç dhe vetëm 135 ditë.

Futbollisti i Kosovës, Florent Hadergjonaj martohet me ish të dashurën e Taulant Xhakës

Disidenti.net

Nesër finalja e madhe e Ligës së Kampionëve: Liverpool-Real Madrid, ky është çmimi i biletave në “tregun e zi”

Disidenti.net

“Holanda thotë se nuk plotësojmë kushtet për në BE?”! Edhe pse tualetet publike, tifozët e Feyenoord urinojnë sërish në ambient të hapur

Disidenti.net
Disidenti

Gavi ia thyen rekordin Messit